שמנים לעור הפנים

מציג את כל 2 התוצאות

מוצרי טיפוח לעור יבש

סרום יום

160.00

מוצרי טיפוח לעור יבש

סרום לילה

200.00

שמנים לעור הפנים

עד כמה אנו מעריכים את מה שהעור עושה עבורנו ? מדובר באיבר הגדול ביותר בגופנו ששליש מנפח הדם עובר דרכו ותפקידיו מרובים:

 • מגן עלינו מפני פגיעות פזיות, נוזלים וכימיקלים שונים.
 • מסנן קרינה בעזרת פיגמנט המלנין שבו.
 • מווסת את חום גופנו באמצעות הרחבת או כיווץ כלי הדם.
 • מאפשר לנו הפרשה לזיעה וחלב.
 • מסנתז ויטמין D שכל כך חשוב לבריאות העצמות.
 • קולט גירויים – אותם גירויים המשדרים לנו קור, כאב או חום.

העור עושה כל זאת עבורנו ואף משקף את מה שעובר בנפשנו. העור הוא המראה שלנו החוצה, בעיקר בחלקים החשופים שבו. ולכן חשוב לנו כל כך לטפח ולהשתמש במוצרים טבעיים טובים לצורך שימורו, טיפוחו, והטיפול בהזנתו. הפנים הם אחד החלקים החשופים - לכן גם חשוב  לנו השימוש בשמנים לעור הפנים.

העדפה של מוצרי טיפוח טבעיים על פני הסינטטיים הולכת וגדלה עם השנים מזה שנים רבות מוצרי הקוסמטיקה והטיפוח היו מבוססים בעיקר מוצרים סינטיים. שמן מינרלי (שמקורו בנפט), סיליקונים, חומרי שימור והקצפה שונים ומבשמים מלאכותיים. אט אט אנשים החלו להפנות עורף למוצרים אלה ולהעדיף את הטבעי.

כפי שהיה מקובל מאות בשנים. המגמה חלה גם בצריכת מזון - פחות מעובד, פחות חומרי טעם וריח מלאכותיים ופחות חומרי שימור מנגד - מזון טרי מהצומח ממש כמו שהיה נהוג בעבר. אנו מאמינים גדולים בויטמינים, מינרלים וחומצות שומן חיוניות אבל לא סינטטיות שמוצאן במעבדות ומטרתן היא הוזלת חומר גלם והארכת חיי מדף של המוצר.

בקרם הפנים הטבעי שלנו אנחנו נעדיף את הויטמינים, מינרלים וחומצות שומן המגיעים מהצמחים עצמם. בצורת שמן צמחי, שמן אתרי או הידרוסול. זה יקר יותר, חיי מדף קצרים ביחס לאח החורג הסינטטי אבל מתגמל יותר. הטבע הוא חלק מאיתנו וכשאתם מורחים את הדבר האמיתי אתם מרגישים שאתם משתמשים בדבר האמיתי, בחומר שהוא טבעי לחלוטין, שיודע לתגמל לא רק את העור אלא את הגוף כולו.

השימוש בשמנים צמחיים בקרם הפנים הטבעי שלנו הוא מבורך מאחר והם מכילים את חומצות שומן ייחודיות ומקוריות, נוגדי חמצון, מינרלים וויטמינים. לא רק העור מכיר תודה אלא כל הגוף. מדובר במזון בריא לעור ולגוף. השימוש בשמנים אתריים מתבקש נוכח העובדה שמדובר בכוח עצום לריפוי, טיפול וטיפוח העור עמו ההשפעה המבורכת של הריחות על הנפש. 

השמנים האתריים שלנו אורגניים ולא בכדי שמן אתרי יחדור למערכת הדם בהרחה או במריחה ויעבור כהרף עין את מחסומי הגוף. אין אנו רוצים שיכניס לתוכנו את חומרי הריסוס שהיו על גבי הצמח ממנו זוקק. לכן נעדיף העדפה ברורה שמנים אתריים אורגניים. בחרתם טבעי האם זה מספיק ? עשיתם צעד חשוב ביותר אבל חשוב ביותר לדאוג לכך שהשמנים הצמחיים יהיו שמנים בכבישה קרה ולא מזוככים.

תהליך הזיכוך גורם להוצאת כל הנוטריינטים הקיימים בצמח ומשאיר שמן חסר כל ערך. הסיבה לתהליך זה הוא הרצון להפיק כמות גדולה יותר של שמן ולקבל שמן עם תאריך תפוגה נצחי אך ללא חיים. אנו מקפידים על שמן שהופק בכבישה קרה, אורגני וטרי.

כזה שכל תכונותיו הטובות נשמרו. חשוב לנו לציין שלכל שמן אצלנו יש תעודת לידה, המעידה על תאריך ההפקה, תאריך התפוגה ועל היותו אורגני/בכבישה קרה. שמנים צמחיים אורגניים בכבישה קרה המשמשים אותנו לטיפוח עור הפנים

 • שמן זרעי ענבים - שמן עתיר נוגדי חמצון וחומצות שומן חיוניות, ויטמינים ומינרלים. מחזק קולגן ומסייע לשמירת גמישותו של העור ולחותו. מאחר ונספג בקלות - מומלץ לשימוש למגוון רחב של מוצרים ובראשם שמני גוף ועיסוי. יתאים לכל סוגי העור ולכל הגילאים.
 • שמן אבוקדו - שמן המופק בכבישה קרה מהפרי עצמו. השמן עשיר מאוד בויטמינים E, D ו -A, לציטין וזרחן. השמן מכיל כלורופיל ומכאן צבעו הירוק. מעולה לשיקום עור עייף ופגוע, מעניק רכות לעור יבש ובוגר הדורש הזנה והגמשה. מגן בפני השמש.
 • חמאת שיאה אורגנית גולמית – מופקת מאגוזי עץ ה-KARITE הגדל במערב ומרכז אפריקה והיא אחד השמנים הצמחיים האיכותיים ביותר שיש. היא מכילה חומצות שומן חיוניות פרוטיאינים, מינרלים וויטמינים מסוג A ו-E ונוגדי חימצון. חמאת השיאה מכילה חומרים אנטי פוטוסנסטיביים ברמה מתונה ולכן יכולה לשמש גם כמסנן הגנה קל. לשיאה איכויות רבות, היא מגנה על העור ומשקמת אותו, מגנה עליו מפני חמצון וקרינת השמש. מתאימה לטיפול בפצעים וכוויות, צלקות, מניעת סמני מתיחה, מעשירה קרמי לחות והזנה, מזינה עור מבוגר ומונעת קמטים, משקמת שפתיים יבשות וכמובן מצוינת לתינוקות.
 • שמן זית כתית מעולה– את שמן הזית אנו רוכשים מבית בד איכותי שאף זכה בפרסים באירופה על איכותו.  מיד בתום המסיק הראשון. אנו זוכים לקבל את השמן הראשון עז טעם וריח ושופע טריות. כתית מעולה בכבישה קרה, כזו ששומרת על תכונותיו הטובות.

  שמן קלנדולה

  • פרחי הקלנדולה פורחים בחורף בשלל צבעי כתום וצהוב ולאחרונה התווספה לנו הקלנדולה האדומה עזת הצבע. הצבעים העזים מעידים על אחוז גבוה של נוגדי חימצון (קרוטנואידים) שלהם יכולות אנטי דלקתיות חזקות בהקשר של העור.
  • את הקלנדולה שלנו אנו רוכשים מחווה המתמחה בצמחים אורגניים בלבד. אנו מקפידים להשתמש בפרחים טריים בעלי צבע עז שנקטפו ומיד יובשו מהסיבה הברורה - ככל שהצבע עז יותר כן השמן המופק מהצמח יהיה עשיר בנוגדי חימצון. בטווח של מספר ימים מועט מהקטיף הפרחים מושרים בשמנים. טריות זו היא הסוד להצלחת השמן. השמן שלנו שונה בצבעו משמן קלנדולה סטנדרטי והדבר ניכר בצבעו הכתום צהוב העז.
  • פרחי הקלנדולה מוכנסים למכלי זכוכית שאליהם אנו מוסיפים את השמנים האיכותיים ביותר. המיכלים נאטמים ומכוסים בכיסוי שמאפשר להם ליהנות מהשמש החורפית אך מגן עליהם מפני הגשם.
  • אט אט הפרחים היפים האלה משחררים לתוך השמן את החומרים הפעילים מסיסי השמן הקיימים בהם ולאחר כחודשיים השמן מסונן והפרחים נסחטים במכבש הסוחט מהם את טיפות השמן שהתמלאו בכל התכונות המופלאות של הקלנדולה וכך נוצר שמן קלנדולה איכותי.
 • שמן גלעיני משמש– בעל מרקם עדיו וקל הנספג היטב בעור, עשיר מאוד בחומצות שומן חד ורב בלתי רוויות ומכיל אחוז גבוה של ויטמין A. זהו שמן מרכזי בטיפולים קוסמטיים טבעיים. מתאים במיוחד לעור בוגר, רגיש או מודלק.
 • שמן רוז היפ– אחד השמנים הטובים ביותר לעור וזאת לאור כמות החומצה הלינולאית שבו לצד חומצות שומן רב בלתי רוויות נוספות. הוא עשיר בויטמין A ו- F והוא אחד השמנים שנבדקו קלינית והוכחו כבעלי יכולת ריפוי צלקות, טיפול בקלואידים, חתכים, חידוש תאי עור, הזנה וטיפול בעור מגורה, סימני מתיחה, קמטים וכוויות. זהו שמן לילה נפלא לעור הפנים, סביב העיניים, הצוואר והחזה.
 • שמן נר הלילה– מקורו בצמח גבוה וקוצני הפורח בערב ומכאן שמו. בדומה לבורז' (זיפן) הוא עשיר בחומצת שומן גמא לינולנית ולמרות שהוא מכיל ריכוז נמוך יותר של גמא מאשר הבורז', לא נופל בערכו עקב הסינרגיה בה נמצאת החומצה עם חומצות שומן נוספות.
 • שמן אובליפיחה (אשחר סיבירי)– שיח או עץ קוצני המכיל גרגרים בעלי צבע צהוב כתום בוהק. את השמן מפיקים מהגרגרים והוא מכיל ריכוז ייחודי של חומצות שומן חיוניות, מינרלים, בטא קרוטן, קרוטנואידים, פלבנואידים וויטמין E. השמן מעודד חידוש תאי אפיתל ומסייע לאיחוי מהיר של העור ולריפוי כוויות ופצעים עקב החומצה הפלמיטולאית אותה הוא מכיל.
 • שמן מורינגה– עלי עץ המורינה חלוטים בשמן חמניות אורגני. שמן המיוצר בכבישה קרה של זרעי חמניות אורגניות. מכיל חומצה לינולאית, חומצה אולאית, ויטמין E, סטרול וסקוואלן. שמן זה מוכנס למיכל שבו נמצאים בצפיפות עלי מורינגה אורגנית העשירים בויטמינים:  .A, B, C, D, E, K מינרלים כגון: ברזל, אשלגן, מגנזיום ונוגדי חמצון. המיכל נאטם ומועבר למקום קריר ומוצל לכחודשיים. במהלך החודשיים משתחררים חומרים נפלאים מסיסי שמן הקיימים בעלים לתוך השמן העשיר. לאחר כחודשיים נסחט השמן במכבש ומתקבלת תערובת עשירה הכוללת את כל האיכויות הנפלאות של שמן החמניות האורגני והמורינגה שהטביעה את חותמה בו.
 • שמן פטל ואוכמניות אורגניים – מקור השמן האורגני הנפלא הזה הוא זרעי אוכמניות ופטל אורגניים הגדלים בצרפת, הוא נוגד חימצון ומכיל חומצה מעט חומצה פלמיטית לצד שילוב של שלוש אומגות (9, 6, 3)
 • שמן חוחובה אורגני – מקור הצמח ממנו מופק השמן שלנו הוא ארצות הברית ופנמה, הוא ידוע ביכולות ההגנה (שמש, גיל, זיהום אויר) ושימור העור שלו. יתאים לכל סוגי העור, מרכך את העור ועוזר לו לשמור על יכולותיו האלסטיות. יכול לשמש גם כמסנן קרינה עדין (protection 5).

הכוכבים האמיתיים של מוצרי הטיפוח הם השמנים האתריים השמנים האתריים הם החומרים הטבעיים החזקים ביותר שנמצאים בצמח. הם מכילים חומרים פעילים פוטנטיים ומרוכזים ולכן חשוב למהול אותם בשמני נשא ולהצמד למינונים מדויקים. אין להשתמש בקרמים וחומרים המכילים כימיקלים כנשאים לשמנים אתריים על מנת למנוע חדירת מרכיבים רעילים פנימה אל תוך הגוף. חשוב להשתמש בשמן אתרי טהור ואורגני שנלקח ממקור צמחי ידוע ולהיזהר משימוש בשמנים אתריים שהופקו בתהליך סינטטי ומכילים חומרי ריח.

 

באילו שמנים אתריים אנו משתמשים לעור הפנים?

 • שמן אתרי אורגני לבנדר  שמן אתרי המתבקש בשימוש בילדים. הוא נחשב למלך השמנים האתריים בהיותו עדין מאוד מחד ויעיל ביותר מאידך. השמן הינו אנטי בקטריאלי, אנטי ויראלי ואנטיספטי. לשמן השפעה מבורכת על מערכת העצבים ומערכות הנשימה והחיסון. הבונוס הוא אותו ריח פרחי לבנדר נפלא – הבושם של הטבע.
 • שמן אתרי אורגני גרניום – שמן אתרי בעל ניחוח של פרחי ועלי גרניום, השמן הינו אנטי בקטריאלי, אנטי ויראלי ואנטי פטרייתי חזק. השמן נחשב למאזן מערכת הורמונלית, אנטיספטי, מלחח עור יבש, מכווץ כלי דם ומנקז לימפתי,. אנטי דיכאוני, מאזן לחץ דם ומשקם רקמות פצועות.
 • שמן אתרי אורגני תפוז מתוק  – ריח של פרדס תפוזים לאחר הגשם. שמן אתרי נפלא, מרומם מצב רוח, שומר על אלסטיות העור. אנטי ויראלי, מרגיע מאוד ותומך במערכת העיכול.
 • שמן אתרי קמומיל רומן ושמן אתרי קמומיל כחול – שייך למשפחת הפרחים ולכן עדין באופן מיוחד, מרגיע מאוד ומומלץ בתכשירים לטיפוח העור לשעות לילה. מסייע להרגעה ולקשיי הירדמות. אנטי דלקתי, מרגיע את העור ויתאים לכל בעיה דלקתית בעור, אקזמה, תפרחת חיתולים, אקנה או גרד.
 • שמן אתרי אורגני עץ התה - משמש לחיטוי פצעים, חתכים, הרפס ועור מודלק. השמן אנטי פטרייתי ביחד עם השמנים האתרים של הגרניום והלבנדר
 • שמן אתרי רוז אבסולוט – אחד השמנים האהובים באופן מיוחד על נשים. שמן עדין ביותר המעניק לעור לחות, מטפח את כל סוגי העור ובמיוחד לעור מבוגר ומקומט. אוצר את המים בתוך העור ומונע את בריחתם החוצה. כמו כן מכיל אנטי אוקסידנטים המסייעים במניעת קמטים.
 • שמן אתרי יסמין אבסולוט – נחשב למלך השמנים ואהוב מאוד. שמן היסמין מומלץ לעור רגיש ומבוגר.
 • שמן אתרי מנדרינה – ריח נפלא של פרדס אחרי הגשם, מעולה לשימוש בעור מבוגר או בעור מתבגר/נפול וגם כשיש נטייה לעור שומני מאחר והמנדרינה מכווצת את נקבוביות העור. המנדרינה מעולה כתוספת למשחה טבעית למניעת סימני מתיחה.
 • שמן אתרי מור – לבעיות עוריות שלא נפתרות כמו פצעי לחץ, כיבים, פרונקלים, ואקנה. השרף מחלים ומרפא ולכן יתאים גם לעור מבוגר וגם לעור שמן מאחר ומנקז החוצה הפרשת חלב עודפת.
 • שמן אתרי לבונה – אנטי אייג'ינג של העור (כמו כל השרפים). מונע קמטים, משמר מראה עור צעיר לאורך זמן. מעולה גם לשימוש בתינוקות במקרים של פריחות וגירויים ביחד עם שמן אתרי של לבנדר ושמן אתרי של קמומיל רומן.
 • שמן אתרי בנזואין/ליבנה מרגיע עור מגורה, נותן לחות ליובש כרוני. מעולה לעור סדוק ומגורה. נשתמש בו במקרים של פסוריאזיס, אטופיק דרמטיטיס, סבוריאה ומצבי יובש קיצוניים. מבהיר מעט. מכיל חומצה בנזואית ולכן ניתן להשתמש בו כחומר שימור טבעי לתכשירים טבעיים.
 • שמן אתרי ברגמוט - השמן שריחו יזכיר קצת מהמתיקות של התפוז, טיפונת מרירות של האשכולית וקמצוץ חמיצות של הלימון. אנו נשתמש בשמן זה לחידוש רקמות העור, לאיזון הפרשת הסבום, לכיווץ כלי דם ולפעילות אנטיספטית. ביחד עם זאת, נהנה מיכולתו להעניק רוגע ושלווה לצד התרוממות רוח. יתאים כחלק מתערובת לסרום לילה או קרם לילה לעור אקנתי.
 • שמן אתרי הליקרסיום איטליקום – אחד השמנים הנחקרים ביותר בהקשר של עור, דלקות עור, דלקות מפרקים וכלי דם. מדובר בשמן שבניגוד לאחיו הרבים -השמנים האתריים הריחניים - אינו בעל ריח נעים במיוחד. הוא עדין ורב השפעה בצורה יוצאת דופן. הוא בעל פעילות נוגדת חמצון חזקה, ממיס שומנים, אנטי דלקתי חזק, מעודד ייצור של כלי דם  וע"י כך שיפור של זרימת הדם הוורידית. מגן על הוורידים מפני תהליכים דלקתיים (phlebitis). אנו משתמשים בו כמרכיב חשוב במשחה לצלקות שלנו.
 • שמן אתרי לימון -  הינו כוכב סרום הלילה שלנו שכן שמנים אתריים שמוצאם מפירות ההדר אינם פוטוסנסטיביים בדרגה זו או אחרת. לכן אנו מנצלים את הלילה כדי להנות מריח מטהר ורענן מתהליך של הבהרה, קירור וכיווץ כלי דם וחידוש רקמות. שמן שיועיל לעור יבש ומבוגר וגם לעור שמן ואקנתי.

     

שמנים טבעיים לעור הפנים

עד כמה אנו מעריכים את מה שהעור עושה עבורנו ? מדובר באיבר הגדול ביותר בגופנו ששליש מנפח הדם עובר דרכו ותפקידיו מרובים:

• מגן עלינו מפני פגיעות פזיות, נוזלים וכימיקלים שונים. • מסנן קרינה בעזרת פיגמנט המלנין שבו. • מווסת את חום גופנו באמצעות הרחבת או כיווץ כלי הדם.

• מאפשר לנו הפרשה לזיעה וחלב.

• מסנתז ויטמין D שכל כך חשוב לבריאות העצמות.

• קולט גירויים – אותם גירויים המשדרים לנו קור, כאב או חום. העור עושה כל זאת עבורנו ואף משקף את מה שעובר בנפשנו. העור הוא המראה שלנו החוצה, בעיקר בחלקים החשופים שבו.

ולכן חשוב לנו כל כך לטפח ולהשתמש במוצרים טבעיים טובים לצורך שימורו, טיפוחו, והטיפול בהזנתו. הפנים הם אחד החלקים החשופים - לכן גם חשוב לנו השימוש בשמנים לעור הפנים. העדפה של מוצרי טיפוח טבעיים על פני הסינטטיים הולכת וגדלה עם השנים. מזה שנים רבות מוצרי הקוסמטיקה והטיפוח היו מבוססים בעיקר מוצרים סינטיים.

שמן מינרלי (שמקורו בנפט), סיליקונים, חומרי שימור והקצפה שונים ומבשמים מלאכותיים. אט אט אנשים החלו להפנות עורף למוצרים אלה ולהעדיף את הטבעי. כפי שהיה מקובל מאות בשנים. המגמה חלה גם בצריכת מזון - פחות מעובד, פחות חומרי טעם וריח מלאכותיים ופחות חומרי שימור מנגד - מזון טרי מהצומח ממש כמו שהיה נהוג בעבר. אנו מאמינים גדולים בויטמינים, מינרלים וחומצות שומן חיוניות אבל לא סינטטיות שמוצאן במעבדות ומטרתן היא הוזלת חומר גלם והארכת חיי מדף של המוצר.

בקרם הפנים הטבעי שלנו אנחנו נעדיף את הויטמינים, מינרלים וחומצות שומן המגיעים מהצמחים עצמם. בצורת שמן צמחי, שמן אתרי או הידרוסול. זה יקר יותר, חיי מדף קצרים ביחס לאח החורג הסינטטי אבל מתגמל יותר. הטבע הוא חלק מאיתנו וכשאתם מורחים את הדבר האמיתי אתם מרגישים שאתם משתמשים בדבר האמיתי, בחומר שהוא טבעי לחלוטין, שיודע לתגמל לא רק את העור אלא את הגוף כולו.

השימוש בשמנים צמחיים בקרם הפנים הטבעי שלנו הוא מבורך מאחר והם מכילים את חומצות שומן ייחודיות ומקוריות, נוגדי חמצון, מינרלים וויטמינים. לא רק העור מכיר תודה אלא כל הגוף. מדובר במזון בריא לעור ולגוף. השימוש בשמנים אתריים מתבקש נוכח העובדה שמדובר בכוח עצום לריפוי, טיפול וטיפוח העור עמו ההשפעה המבורכת של הריחות על הנפש.

השמנים האתריים שלנו אורגניים ולא בכדי שמן אתרי יחדור למערכת הדם בהרחה או במריחה ויעבור כהרף עין את מחסומי הגוף. אין אנו רוצים שיכניס לתוכנו את חומרי הריסוס שהיו על גבי הצמח ממנו זוקק. לכן נעדיף העדפה ברורה שמנים אתריים אורגניים.

בחרתם טבעי האם זה מספיק?

עשיתם צעד חשוב ביותר אבל חשוב ביותר לדאוג לכך שהשמנים הצמחיים יהיו שמנים בכבישה קרה ולא מזוככים. תהליך הזיכוך גורם להוצאת כל הנוטריינטים הקיימים בצמח ומשאיר שמן חסר כל ערך. הסיבה לתהליך זה הוא הרצון להפיק כמות גדולה יותר של שמן ולקבל שמן עם תאריך תפוגה נצחי אך ללא חיים. אנו מקפידים על שמן שהופק בכבישה קרה, אורגני וטרי. כזה שכל תכונותיו הטובות נשמרו. חשוב לנו לציין שלכל שמן אצלנו יש תעודת לידה, המעידה על תאריך ההפקה, תאריך התפוגה ועל היותו אורגני/בכבישה קרה.

איזה שמנים צמחיים משמשים אותנו לטיפוח עור הפנים?

• שמן זרעי ענבים - שמן עתיר נוגדי חמצון וחומצות שומן חיוניות, ויטמינים ומינרלים. מחזק קולגן ומסייע לשמירת גמישותו של העור ולחותו. מאחר ונספג בקלות - מומלץ לשימוש למגוון רחב של מוצרים ובראשם שמני גוף ועיסוי. יתאים לכל סוגי העור ולכל הגילאים.

• שמן אבוקדו - שמן המופק בכבישה קרה מהפרי עצמו. השמן עשיר מאוד בויטמינים E, D ו -A, לציטין וזרחן. השמן מכיל כלורופיל ומכאן צבעו הירוק. מעולה לשיקום עור עייף ופגוע, מעניק רכות לעור יבש ובוגר הדורש הזנה והגמשה. מגן בפני השמש.

• חמאת שיאה אורגנית גולמית - מופקת מאגוזי עץ ה-KARITE הגדל במערב ומרכז אפריקה והיא אחד השמנים הצמחיים האיכותיים ביותר שיש. היא מכילה חומצות שומן חיוניות פרוטיאינים, מינרלים וויטמינים מסוג A ו-E ונוגדי חימצון. חמאת השיאה מכילה חומרים אנטי פוטוסנסטיביים ברמה מתונה ולכן יכולה לשמש גם כמסנן הגנה קל. לשיאה איכויות רבות, היא מגנה על העור ומשקמת אותו, מגנה עליו מפני חמצון וקרינת השמש. מתאימה לטיפול בפצעים וכוויות, צלקות, מניעת סמני מתיחה, מעשירה קרמי לחות והזנה, מזינה עור מבוגר ומונעת קמטים, משקמת שפתיים יבשות וכמובן מצוינת לתינוקות.

• שמן זית כתית מעולה - את שמן הזית אנו רוכשים מבית בד איכותי שאף זכה בפרסים באירופה על איכותו. מיד בתום המסיק הראשון. אנו זוכים לקבל את השמן הראשון עז טעם וריח ושופע טריות. כתית מעולה בכבישה קרה, כזו ששומרת על תכונותיו הטובות.

• שמן קלנדולה -

 פרחי הקלנדולה פורחים בחורף בשלל צבעי כתום וצהוב ולאחרונה התווספה לנו הקלנדולה האדומה עזת הצבע. הצבעים העזים מעידים על אחוז גבוה של נוגדי חימצון (קרוטנואידים) שלהם יכולות אנטי דלקתיות חזקות בהקשר של העור.

 את הקלנדולה שלנו אנו רוכשים מחווה המתמחה בצמחים אורגניים בלבד. אנו מקפידים להשתמש בפרחים טריים בעלי צבע עז שנקטפו ומיד יובשו מהסיבה הברורה - ככל שהצבע עז יותר כן השמן המופק מהצמח יהיה עשיר בנוגדי חימצון. בטווח של מספר ימים מועט מהקטיף הפרחים מושרים בשמנים. טריות זו היא הסוד להצלחת השמן. השמן שלנו שונה בצבעו משמן קלנדולה סטנדרטי והדבר ניכר בצבעו הכתום צהוב העז.

 פרחי הקלנדולה מוכנסים למכלי זכוכית שאליהם אנו מוסיפים את השמנים האיכותיים ביותר. המיכלים נאטמים ומכוסים בכיסוי שמאפשר להם ליהנות מהשמש החורפית אך מגן עליהם מפני הגשם.

 אט אט הפרחים היפים האלה משחררים לתוך השמן את החומרים הפעילים מסיסי השמן הקיימים בהם ולאחר כחודשיים השמן מסונן והפרחים נסחטים במכבש הסוחט מהם את טיפות השמן שהתמלאו בכל התכונות המופלאות של הקלנדולה וכך נוצר שמן קלנדולה איכותי

• שמן גלעיני משמש - בעל מרקם עדיו וקל הנספג היטב בעור, עשיר מאוד בחומצות שומן חד ורב בלתי רוויות ומכיל אחוז גבוה של ויטמין A. זהו שמן מרכזי בטיפולים קוסמטיים טבעיים. מתאים במיוחד לעור בוגר, רגיש או מודלק.

• שמן רוז היפ - אחד השמנים הטובים ביותר לעור וזאת לאור כמות החומצה הלינולאית שבו לצד חומצות שומן רב בלתי רוויות נוספות. הוא עשיר בויטמין A ו- F והוא אחד השמנים שנבדקו קלינית והוכחו כבעלי יכולת ריפוי צלקות, טיפול בקלואידים, חתכים, חידוש תאי עור, הזנה וטיפול בעור מגורה, סימני מתיחה, קמטים וכוויות. זהו שמן לילה נפלא לעור הפנים, סביב העיניים, הצוואר והחזה.

• שמן נר הלילה - מקורו בצמח גבוה וקוצני הפורח בערב ומכאן שמו. בדומה לבורז' (זיפן) הוא עשיר בחומצת שומן גמא לינולנית ולמרות שהוא מכיל ריכוז נמוך יותר של גמא מאשר הבורז', לא נופל בערכו עקב הסינרגיה בה נמצאת החומצה עם חומצות שומן נוספות.

• שמן אובליפיחה (אשחר סיבירי) - שיח או עץ קוצני המכיל גרגרים בעלי צבע צהוב כתום בוהק. את השמן מפיקים מהגרגרים והוא מכיל ריכוז ייחודי של חומצות שומן חיוניות, מינרלים, בטא קרוטן, קרוטנואידים, פלבנואידים וויטמין E. השמן מעודד חידוש תאי אפיתל ומסייע לאיחוי מהיר של העור ולריפוי כוויות ופצעים עקב החומצה הפלמיטולאית אותה הוא מכיל.

• שמן מורינגה - עלי עץ המורינה חלוטים בשמן חמניות אורגני. שמן המיוצר בכבישה קרה של זרעי חמניות אורגניות. מכיל חומצה לינולאית, חומצה אולאית, ויטמין E, סטרול וסקוואלן. שמן זה מוכנס למיכל שבו נמצאים בצפיפות עלי מורינגה אורגנית העשירים בויטמינים: .A, B, C, D, E, K מינרלים כגון: ברזל, אשלגן, מגנזיום ונוגדי חמצון. המיכל נאטם ומועבר למקום קריר ומוצל לכחודשיים. במהלך החודשיים משתחררים חומרים נפלאים מסיסי שמן הקיימים בעלים לתוך השמן העשיר. לאחר כחודשיים נסחט השמן במכבש ומתקבלת תערובת עשירה הכוללת את כל האיכויות הנפלאות של שמן החמניות האורגני והמורינגה שהטביעה את חותמה בו.

• שמן פטל ואוכמניות אורגניים - מקור השמן האורגני הנפלא הזה הוא זרעי אוכמניות ופטל אורגניים הגדלים בצרפת, הוא נוגד חימצון ומכיל חומצה מעט חומצה פלמיטית לצד שילוב של שלוש אומגות (9, 6, 3)

• שמן חוחובה אורגני - מקור הצמח ממנו מופק השמן שלנו הוא ארצות הברית ופנמה, הוא ידוע ביכולות ההגנה (שמש, גיל, זיהום אויר) ושימור העור שלו. יתאים לכל סוגי העור, מרכך את העור ועוזר לו לשמור על יכולותיו האלסטיות. יכול לשמש גם כמסנן קרינה עדין (protection 5).

הכוכבים האמיתיים של מוצרי הטיפוח הם השמנים האתריים השמנים האתריים הם החומרים הטבעיים החזקים ביותר שנמצאים בצמח. הם מכילים חומרים פעילים פוטנטיים ומרוכזים ולכן חשוב למהול אותם בשמני נשא ולהצמד למינונים מדויקים.אין להשתמש בקרמים וחומרים המכילים כימיקלים כנשאים לשמנים אתריים על מנת למנוע חדירת מרכיבים רעילים פנימה אל תוך הגוף.

חשוב להשתמש בשמן אתרי טהור ואורגני שנלקח ממקור צמחי ידוע ולהיזהר משימוש בשמנים אתריים שהופקו בתהליך סינטטי ומכילים חומרי ריח.

אילו שמנים אתריים מתאימים לעור הפנים?

• שמן אתרי אורגני לבנדר - שמן אתרי המתבקש בשימוש בילדים. הוא נחשב למלך השמנים האתריים בהיותו עדין מאוד מחד ויעיל ביותר מאידך. השמן הינו אנטי בקטריאלי, אנטי ויראלי ואנטיספטי. לשמן השפעה מבורכת על מערכת העצבים ומערכות הנשימה והחיסון. הבונוס הוא אותו ריח פרחי לבנדר נפלא – הבושם של הטבע.

• שמן אתרי אורגני גרניום - שמן אתרי בעל ניחוח של פרחי ועלי גרניום, השמן הינו אנטי בקטריאלי, אנטי ויראלי ואנטי פטרייתי חזק. השמן נחשב למאזן מערכת הורמונלית, אנטיספטי, מלחח עור יבש, מכווץ כלי דם ומנקז לימפתי,. אנטי דיכאוני, מאזן לחץ דם ומשקם רקמות פצועות.

• שמן אתרי אורגני תפוז מתוק - ריח של פרדס תפוזים לאחר הגשם. שמן אתרי נפלא, מרומם מצב רוח, שומר על אלסטיות העור. אנטי ויראלי, מרגיע מאוד ותומך במערכת העיכול.

• שמן אתרי קמומיל רומן ושמן אתרי קמומיל כחול - שייך למשפחת הפרחים ולכן עדין באופן מיוחד, מרגיע מאוד ומומלץ בתכשירים לטיפוח העור לשעות לילה. מסייע להרגעה ולקשיי הירדמות. אנטי דלקתי, מרגיע את העור ויתאים לכל בעיה דלקתית בעור, אקזמה, תפרחת חיתולים, אקנה או גרד.

• שמן אתרי אורגני עץ התה - משמש לחיטוי פצעים, חתכים, הרפס ועור מודלק. השמן אנטי פטרייתי ביחד עם השמנים האתרים של הגרניום והלבנדר

• שמן אתרי רוז אבסולוט - אחד השמנים האהובים באופן מיוחד על נשים. שמן עדין ביותר המעניק לעור לחות, מטפח את כל סוגי העור ובמיוחד לעור מבוגר ומקומט. אוצר את המים בתוך העור ומונע את בריחתם החוצה. כמו כן מכיל אנטי אוקסידנטים המסייעים במניעת קמטים.

• שמן אתרי יסמין אבסולוט - נחשב למלך השמנים ואהוב מאוד. שמן היסמין מומלץ לעור רגיש ומבוגר.

• שמן אתרי מנדרינה - ריח נפלא של פרדס אחרי הגשם, מעולה לשימוש בעור מבוגר או בעור מתבגר/נפול וגם כשיש נטייה לעור שומני מאחר והמנדרינה מכווצת את נקבוביות העור. המנדרינה מעולה כתוספת למשחה טבעית למניעת סימני מתיחה.

• שמן אתרי מור - לבעיות עוריות שלא נפתרות כמו פצעי לחץ, כיבים, פרונקלים, ואקנה. השרף מחלים ומרפא ולכן יתאים גם לעור מבוגר וגם לעור שמן מאחר ומנקז החוצה הפרשת חלב עודפת.

• שמן אתרי לבונה - אנטי אייג'ינג של העור (כמו כל השרפים). מונע קמטים, משמר מראה עור צעיר לאורך זמן. מעולה גם לשימוש בתינוקות במקרים של פריחות וגירויים ביחד עם שמן אתרי של לבנדר ושמן אתרי של קמומיל רומן.

• שמן אתרי בנזואין/ליבנה - מרגיע עור מגורה, נותן לחות ליובש כרוני. מעולה לעור סדוק ומגורה. נשתמש בו במקרים של פסוריאזיס, אטופיק דרמטיטיס, סבוריאה ומצבי יובש קיצוניים. מבהיר מעט. מכיל חומצה בנזואית ולכן ניתן להשתמש בו כחומר שימור טבעי לתכשירים טבעיים.

• שמן אתרי ברגמוט - השמן שריחו יזכיר קצת מהמתיקות של התפוז, טיפונת מרירות של האשכולית וקמצוץ חמיצות של הלימון. אנו נשתמש בשמן זה לחידוש רקמות העור, לאיזון הפרשת הסבום, לכיווץ כלי דם ולפעילות אנטיספטית. ביחד עם זאת, נהנה מיכולתו להעניק רוגע ושלווה לצד התרוממות רוח. יתאים כחלק מתערובת לסרום לילה או קרם לילה לעור אקנתי.

• שמן אתרי הליקרסיום איטליקום - אחד השמנים הנחקרים ביותר בהקשר של עור, דלקות עור, דלקות מפרקים וכלי דם. מדובר בשמן שבניגוד לאחיו הרבים -השמנים האתריים הריחניים - אינו בעל ריח נעים במיוחד. הוא עדין ורב השפעה בצורה יוצאת דופן. הוא בעל פעילות נוגדת חמצון חזקה, ממיס שומנים, אנטי דלקתי חזק, מעודד ייצור של כלי דם וע"י כך שיפור של זרימת הדם הוורידית.מגן על הוורידים מפני תהליכים דלקתיים (phlebitis). אנו משתמשים בו כמרכיב חשוב במשחה לצלקות שלנו.

• שמן אתרי לימון - הינו כוכב סרום הלילה שלנו שכן שמנים אתריים שמוצאם מפירות ההדר אינם פוטוסנסטיביים בדרגה זו או אחרת. לכן אנו מנצלים את הלילה כדי להנות מריח מטהר ורענן מתהליך של הבהרה, קירור וכיווץ כלי דם וחידוש רקמות. שמן שיועיל לעור יבש ומבוגר וגם לעור שמן ואקנתי.

דילוג לתוכן