טיפול טבעי בעקיצות יתושים

מציג את כל 10 התוצאות


טיפול טבעי בעקיצות יתושים

כולנו מכירים את ילדנו האהוב קם בבוקר וכל גופו מכוסה בעקיצות יתושים מגרדות. עדות לחגיגת לילה מטורפת של היתושות. כן - היתושות הזקוקות לארוחה של דם על-מנת ליצור את ביציה אשר מוטלות לאחר מכן במקווה מים ומתפתחות ליתוש בוגר. נקבת היתוש היא העוקצת ומשאירה אחריה חומר דמוי ארס הגורם לתופעות של נפיחות וגרד.

היתושים רדומים בדרך כלל בחורף. ההטלה של היתושה יכולה להתפתח רק בתנאי חום ולכן היתושים מגיעים (בדרך כלל) בקיץ. התחושה שהיתוש נמשך לבני אדם מסויימים ולחלק לא - נכונה. חומרי ריח הם בעלי חשיבות במשיכת יתושים. דו תחמוצת הפחמן וחומצה לקטית והחומרים שהגוף מנדף לסביבה - זיעה, ריח גוף, הבושם שהתזתנו על עצמנו.

כל אלו גורמים לנקבת היתוש להימשך אל העור. באופן כללי, חלקנו מנדפים מגופינו יותר חומרי ריח מושכים או דוחים לעומת אנשים אחרים. בהתאם אנו מושכים אלינו יותר את יתושי הסביבה, או לחלופין דוחים אותם. נמצא גם שיתושים נמשכים לצבעי אדום, כחול ושחור. לעומתם, הצבעים לבן, צהוב וירוק, דווקא דוחים יתושים. אנשים הרגישים במיוחד לעקיצות יתוש עלולים אף לפתח תגובה אלרגית - לעיתים קשה.

בדרך כלל, אם לא מגרדים את העקיצה היא תחלוף תוך מספר שעות. אך אם הילד מגרד אותה, הוא מחדיר את החיידקים שיש לו בציפורניים ונגרם זיהום. כך, מופיעים פצעים מוגלתיים הדורשים תקופת החלמה ממושכת. חשוב לא לחמם את האזור שנעקץ. במקרים מסוימים, עקיצת יתוש עלולה להתפתח גם אלרגיה סימני כמו נפיחות מוגברת והופעה של שלפוחיות המעידות על דלקת מקומית, אשר אליה מתלווים גם חום וכאבים.

במקרים כאלה, חשוב לפנות לרופא. קיימים הבדלים בין אנשים שונים ברמת הרגישות לעקיצות. למבוגרים, אשר פיתחו מערכת חיסונית מסוימת, יש בדרך כלל תגובות פחותות לעקיצות יתושים. לעומת זאת, אצל ילדים קיימת רגישות כללית גבוהה יותר מאחר ואצלם מערכת החיסון עדיין לא התפתחה במלואה.

העקיצות עלולות לגרום למראות מפחידים: נפיחות קשה סביב העין שתגרום ממש לסגירתה, נפיחות ניכרת של האפרכסת, של השפתיים או של הגפיים.

בישראל קיימים כיום בעיקר 2 סוגים פעילים של יתושים:

כולכית הבית (היתושה המוכרת שעוקצת אותנו בעיקר בלילות) - מעדיפה מקווי מים עשירים בחומרים אורגנים כמו מי שפכים, מי ביוב, מקלט או מרתף מוצף.

טיגריס אסייתי (אדס) - יתוש שחור מפוספס בצבע לבן, נראה מנומר. מקורו בדרום מזרח אסיה, אך ב-30 השנים האחרונות, נוצרו אוכלוסיות חדשות שלו, ההולכות ומתרבות, באירופה, אפריקה ואמריקה. לישראל חדר יתוש הנמר האסייתי לפני כ-10 שנים, והוא מתרבה במהירות. כיום, הוא נפוץ מצפון הארץ ועד אשדוד, לרבות גוש דן. יתוש זה משגשג משום יכולתו להטיל ביצים ולהתרבות בכלי מים קטנים ונסתרים, כולל אגרטלים, צלחות, עציצים, ואפילו בחללים קטנים מוצפים בין עלי צמחים מסוימים. מין זה של יתוש עלול להעביר מחלות אקזוטיות כמו: צ'יקונגוניה, דלקת מוח יפני, תולעי לב ועוד. חשוב לציין כי עד כה לא דווח על מקרה של הדבקה ממחלות אלה בארץ. יחד עם זאת – כן נמצאו בישראל מקרי הדבקה בקדחת הנילוס המערבי. מחלה המועברת בעיקר בעקבות מגע עם עופות נגועים. זוהי מחלה ויראלית שברוב המקרים מסתכמת בתסמינים הדומים לאלו של שפעת.

 

איך אפשר למנוע או להקטין את הסיכוי להיעקץ ?

• הדרך היעילה והטובה ביותר להתגונן מפני המעופפים הטורדניים היא בראש ובראשונה הרגלי חיים נכונים. רק לאחר מכן תכשירים כאלה ואחרים.

• בקיץ במיוחד חשוב להקפיד על היגיינת גוף ומקלחות תדירות ו/או על שהייה באזורים ממוזגים - כדי להימנע מהזעה. היתושים נמשכים אל ריח הזיעה, והזיעה מחמירה את תחושת הגרד.

• בבית - התקנת רשתות יתושים בחלונות.

• שהייה באזור ממוזג ומאוורר

• יש לייבש כל מקווה מים, אפילו את המים בתחתית של העציץ בגינה או במרפסת.

• הגנה מחוץ לבית. חשוב לדעת כי יתושים פעילים במיוחד משעות הערב ועד עלות השחר.

אם יצאתם, ההמלצות הן:

 שמירת מרחק מאזורים שבהם יתושים משגשגים – מקווי מים וכד'

 בגדים בצבעי לבן, צהוב וירוק עם שרוולים ארוכים.

 הימנעות משימוש במבשמים ובחומרים ריחניים אחרים שידועים לכם ככאלו שיכולים למשוך אליכם יתושים

 הגנה אישית על ידי שימוש בתכשירים דוחי יתושים (רצוי טבעיים שמונעים עקיצות)

אם אתם או יקיריכם נעקצתם:

קיימים מוצרים רבים לטיפול בפצעי העקיצה ובגרד הנגרם מהם. רובם אינם טבעיים או אורגניים. לעיתים העור פצוע ומריחת חומרים סינטטיים עליו אינה מומלצת שכן החומרים עוברים למערכת הדם. גירוד של העור הפצוע לאחר מריחת החומרים הסינטטיים אף מגביר את חדירת החומרים למערכת הדם – דבר שאינו מומלץ כלל ועיקר.

 

ומה אנחנו מציעים עם המוצרים המיוחדים והטבעיים שלנו ?

 

למניעת עקיצות - מוצר טבעי ואורגני שיסייע בהימנעות מעקיצות:

הידרוסול עשב לימון למניעת עקיצות – מים הידרוסולים אורגניים בתוספת שמנים אתרים אורגנים – למניעת עקיצות. מכיל הידרוסול עשב לימון ושמן אתרי לבנדר אורגני. בטוח לשימוש לילדים ותינוקות. כל שנותר הוא לרסס את העור ואת מיטת הילד.

מים הידרוסולים הינם חלק בלתי נפרד מארומתרפיה, הם נוצרים ביחד עם השמן האתרי אלא שבניגוד לשמן האתרי (המכיל את החומרים הפעילים מסיסי השמן) הם מכילים את החומרים מסיסי המים הקיימים בצמח.

דבר זה הופך אותם לבטוחים לחלוטין לשימוש, יעילים להפליא ומשמשים אותנו בשילוב בקרמים שלנו, דאודורנט, מי פנים להרגעת העור ולהרחקת יתושים, רטיות ספוגות במגוון הידרוסולים למטרות שונות (עיניים, נפיחויות, טחורים, תפרי לידה ודליות).

מה זה הידרוסול ? הידרוסול אלו אדים העוברים מבעד לצמח בתהליך זיקוק הצמח, בדרך האדים סופגים לתוכם את החומרים הפעילים מסיסי המים הקיימים בצמח, עוברים תהליך עיבוי ההופך אותם למים המלאים בכל

 

ואם כבר נעקצתם – אנו מציעים טיפול טבעי ואורגני בעקיצת יתושים ובעקיצות בכלל:

ג'ל טבעי להרגעת עקיצות - ג'ל יעיל בהפחתת הנפיחות ומונע תחושת גרד שלא כמו ג'לים רגילים, הג'ל שלנו לא מבוסס על מים מזוקקים אלא על הידרוסול - מים שהופקו מהצמח עצמו, כלומר יש לו את אפקט ההרגעה והקרירות של המים ביחד עם כמות גדולה של החומרים הפעילים מסיסי מים הקיימים בלבנדר ובגרניום האורגניים שלנו (שמהם מופק ההידרוסול שלנו). לכל זאת אנו מוסיפים שמן אתרי אורגני של לבנדר דבר היוצר אפקט אנטי דלקתי מיידי הגורם להפסקת הגרד ולהפסקת התפשטות תפרחת (הנגרמת מסיבות רבות). כל שיש לעשות : למרוח מהג'ל ולהשאיר תלולית ישירות על העקיצה שלוש פעמים ביום עד ירידת הנפיחות

ג'ל להקלה בגירוי עור - מקל בגרד הנגרם משלל גורמים כמו אקזמה, עקיצות, כוויות ואלרגיות. ג'ל מעולה בעל אפקט אנטי דלקתי. כל שנותר הוא למרוח שכבה עבה על האזור המגורה. חשוב ! אין למרוח על פצעים פתוחים !

הידרוסול לבנדר אורגני – מים הידרוסולים אורגניים המופקים מעלי הלבנדר ללא שמנים אתריים. מתאימים להרגעת עור מגורה, יקל על תסמיני אקזמה ואטופיק דרמטיטיס. מתאימים לטיפוח יומיומי לניקוי העור.

הידרוסול גרניום לימוני - מים הידרוסולים אורגניים המופקים מעלי ופרחי שיח הגרניום הלימוני ללא שמנים אתריים. מתאימים להרגעת עור מגורה, לטיפוח יומיומי לניקוי העור, יקל על תסמיני אקזמה ואטופיק דרמטיטיס.

מוזמנים להקליק לאתר שלנו ולרכוש מוצרים טבעיים ואיכותיים לטיפול בעקיצות יתושים.

דילוג לתוכן