תינוק בא לעולם

תינוק בא לעולם… ומה מחכה לו ?

תשעה חודשים הוא נמצא בסביבה שקטה ומימית שעוטפת אותו ברוך, שומע קולות עמומים מבחוץ, לפעמים מוסיקה נעימה… ניזון הישר ממזונה של אימו, נושם חמצן מדמה ומערכת העצבים שלו שקטה… עד ש…

הוא מגיח לעולם מואר, רועש ונאלץ לראשונה בחייו לחפש את מזונו, לנשום את נשימותיו לבד ולהיות חשוף לגירויים מסביב.

לראשונה, מערכת העיכול עובדת באופן עצמי וזה מוביל לכאבי קוליק (גזים), שלשולים או עצירויות. מערכת הנשימה גם היא נכנסת לפעולה עצמאית ולפעמים הדבר מלווה בנזלת, דלקת אוזניים או תפרחות חיתולים שכן העור הוא מראה של מערכת הנשימה. מערכת העצבים מגורה כיוון שהיא עברה ממצב של שקט מלטף למצב של עוררות יתר – דבר העלול להוביל לעצבנות, הפרעות שינה ואי שקט.

ראשית, רצוי להפחית את הגירויים למינימום האפשרי, לפחות בתחילה, ולהרגיל את התינוק בהדרגה לעולמו החדש. הרצון של ההורים והמשפחה הקרובה הינה לעטוף אותו בשפע של צעצועים, בובות פרווה, מוביילים מתוחכמים… הוא לא צריך את זה. השמיעו לו מוסיקה רכה, קחו אותו במנשא ושבו איתו מתחת לעץ, תנו לו להקשיב לרשרוש העלים, המיית הגלים וציוץ הציפורים ותקבלו תינוק רגוע.

מה עושים אם התינוק חסר מנוחה עקב כאבי קוליק או תפרחת חיתולים. לא מומלץ להשתמש עד גיל חצי שנה בשמנים ארומתיים אלא אם חייבים וגם אז מדובר בשמנים עדינים ביותר כמו לבנדר, מנדרינה וקמומיל רומן (אורגניים !!!) במינון המותאם לגיל התינוק (עד 0.25% מכלל התערובת).

למניעה וטיפול בתפרחת החיתולים כדאי להפחית את השימוש בסבון רחצה, שטיפה אך ורק בסבון טבעי לחלוטין (ללא בישום) ולהשתמש בקרם החתלה המכיל שמנים אנטי-דלקתיים ואנטי-אלרגיים כדוגמת שמן קלנדולה אורגנית, חמאת שיאה אורגנית. הוספת טיפה אחת של שמן ארומטי של לבנדר יעצים את פעולתם של השמנים הצמחיים.

חשוב !!!! הקפידו הקפדה יתרה על שמנים ארומטים אורגניים שיעשו עבודה נהדרת וכל זאת ללא חשיפת התינוקות לחומרי ריסוס והדברה. 

דילוג לתוכן