מה מ"כינים" שיש כינים?

מה מ"כינים" כשיש כינים ?

כינים, זה לא נעים וזאת בלשון המעטה. אני זוכרת את ביקורי אחות בית הספר בכיתות והפחד הנוראי שאולי אותה חיה בחרה לה להתנחל דווקא על הראש שלי ביחד עם כל המשפחה הענפה שלה. 

כינים זה מרגיז, מגרד, עדיין קצת מבייש… וכל כך מייאש. הורים אשר צריכים לעמול בסירוק ומריחת שיער הילדים בתכשירים שונים כחלק משגרת יומם ועל תלתלים עוד לא דיברנו…

ישנם שמנים אתריים דוחי כינים כגון: איקליפטוס, רוזמרין, לבנדר, לימון וגרניום. הטעות הרווחת היא ששמנים אתריים הינם טבעיים וככאלה נמכרים לכל המעוניין ללא הסברים והסתייגויות. ההורים פשוט מטפטפים את השמן ישירות על עור הקרקרפת והילד מקבל כמות רצינית של חומרים פעילים הישר למערכת הדם.

הורים יקרים, אתם חייבים להיות זהירים בשימוש בשמנים האתריים. שמן אקליפטוס המתאים לילדים הוא רק אקליפטוס רדיאטה, רוזמרין הוא שמן ממריץ – רצוי שלא למרוח אותו לפני השינה ובכלל לא קלאסי לשימוש בילדים, גרניום אינו מומלץ לילדים מתחת לגיל 12 ושמן לימון פוטוטוקסי (עלול לגרום לכתמי פיגמנטציה בחשיפה לשמש) ואינו מומלץ לשימוש ביום.

אנא, שימו לב לתערובות, בדקו שהשמנים מאיכות טובה וכמובן רצוי שיהיו אורגניים. המטרה היא להביס את הכינה אך לא על חשבון בריאות ילדכם.

ניתן להכין שמן למריחת הקרקפת שבו החלק הארי של הפורמולה הינו שמן צמחי טוב כדוגמת שמן נים או אפילו שמן זית המסייעים במלחמה כנגד הכינים ביחד עם השמנים האתריים שיהוו לא יותר מ- 2.5% מסך הפורמולה. (להשאיר למשך 20 דקות ולחפוף)

ניתן גם לרכוש שמפו טבעי שניתן להוסיף לו שמנים אתריים לחפיפה יומיומית (מבין השמנים שהזכרתי קודם) ראוי להקפיד שהשמנים יהוו לא יותר מ- 2.5% מסך החומרים.

דילוג לתוכן