מדוע חמאת שיאה נחוצה בקוסמטיקה טבעית?

מה חשוב לדעת על חמאת שיאה?

חמאת השיאה מופקת מאגוזי עץ ה- KARITE הגדל במערב ומרכז אפריקה והיא אחד השמנים הצמחיים האיכותיים ביותר שיש. העץ מתחיל להניב פרי בגיל 10–15. כשהתפוקה המרבית מושגת בין שנתו ה-20 ל-30. העץ ממשיך לתת פירות כ-200 שנה. הפירות גדולים וצורתם דומה לשזיף. תנובת עץ ממוצעת בין 15 ל-20 קילוגרם של פרי, כשהשיא יכול להגיע לכ-50 ק"ג. כל קילוגרם פרי שווה ל-400 גרם זרעים מיובשים. היא מכילה חומצות שומן חיוניות, פרוטאינים, מינרלים וויטמינים מסוג A ו-E ונוגדי חימצון. חמאת השיאה מכילה חומרים אנטי פוטוסנסטיביים ברמה מתונה ולכן יכולה לשמש גם כמסנן הגנה קל. לשיאה איכויות רבות, היא מגנה על העור ומשקמת אותו, מגנה עליו מפני חמצון וקרינת השמש. מתאימה לטיפול בפצעים וכוויות, צלקות, מניעת סמני מתיחה, מעשירה קרמי לחות והזנה, מזינה עור מבוגר ומונעת קמטים, משקמת שפתיים יבשות וכמובן מצוינת לתינוקות.

חמאת השיאה האורגנית שלנו כמו רבים מחומרי הגלם שלנו היא גולמית כלומר לא עברה עיבוד כלשהו, הכבישה היא קרה כ"כ היא ואורגנית. שני אלה גורמים לה להיות איכותית ולתת מענה לבעיות רבות.

כדאי לתת את הדעת לכך שרבים מהשמנים הצמחיים והחמאות הצמחיות מופקים בשיטות של חימום וזיכוך. החימום והזיכוך בא להסיר את הריחות האופייניים לצמחים, להגדיל את הכמות המופקת ולהאריך באופן מלאכותי את חיי המדף שלה. פעמים רבות אף מקציפים את חמאת השיאה על מנת להגדיל את הנפח שלה. כמובן שתהליכים אלה מותירים שמן/חמאה ללא כל חיונית או מרכיבים פעילים האמורים לטפל במגוון של מצבים. כל מה שנותר הוא חומר חסר תועלת עם שמו של השמן האמיתי.

חמאת שיאה אורגנית גולמית בכבישה קרה תהיה בעלת ריח אופייני. היא גם גרגרית למגע (מזכירה במשהו גבינת פרמג'ן). הצבע שלה הוא בגוון שמנת עשירה. היא מכילה נוגדי חמצון המשמשים להזנה ושמירה על העור וגם שומרים על חמאת השיאה עצמה מפני התחמצנות.

למה תשמש אותנו חמאת השיאה ?

  • חמאת שיאה אורגנית לגוף משמשת לטיפול והזנה של עור יבש, פנים וגוף. היא נספגת היטב, עוטפת את העור במעטה של הגנה והזנה. לאנשים הסובלים מעור יבש מומלץ לפחות פעם או פעמיים ביום למרוח על המקומות הדרושים חמאת שיאה אורגנית.
  • חמאת שיאה לגוף טובה למריחה במקרה של סדקים בכפות הידיים והרגליים. בניגוד לקרמים ומשחות אשר גורמות לחוסר נוחות במריחה על סדקים, חמאת השיאה מרגיעה את העור.
  • ניתן לערבב את החמאה האורגנית עם מעט שמן לבנדר וליצור תכשיר להקלה בגירוי וגרד של העור. השילוב הזה יעיל במקרים של עקיצות, כוויות, שריטות ואף אלרגיות.
  • חמאת שיאה אורגנית תשמש כרכיב מרכזי בהכנת קרמים ומסכות לעור פנים יבש, תשמש כחומר טבעי להסרת איפור. ומרכיב חיוני לשפתונים מזינים יובש בחורף ומגינים מפני קרינת שמש בקיץ.
  • חמאת שיאה עשירה בנוגדי חמצון המגינים על העור. חמאת השיאה תהיה טובה להגנה על העור החורף – מיובש הנגרם מחימום הבתים וקור חורפי או בקיץ מפני קרינת שמש.
  • חמאת שיאה עם מעט שמן מנדרינה יכולה להיות תערובת נפלאה למניעת סימני מתיחה, למריחה על בטן, חזה, זרועות וירכיים. חשוב להתחיל בתהליך בשלב מוקדם ולאפשר לעור להיות גמיש דיו ולקבל את השינויים שהוא עובר.
  • נהוג להשתמש בחמאת שיאה לטיפול בדלקות פרקים בתוספת שמנים אתריים ייעודים כמו: אקליפטוס, ברוש, לבונה, ארז, למון גראס ולבנדר.
  • במקרים של אטופיק דרמטיטיס או אקזמה יבשה רצוי למרוח חמאת שיאה לטיפול והקלה של התסמינים.
  • בקיץ ניתן למרוח על העור והשיער כמסנן קרינה קל.
  • חמאת השיאה מועילה כמסכה טבעית לשיער שרוף ופגום מנזקי השמש ומזג האוי
דילוג לתוכן