כיצד ניתן לטפל בדרך טבעית בצלקת?

כיצד נגרמת צלקת ?

הצלקת נגרמת כאשר יש פגיעה בשכבת העור. כשהפגיעה היא שטחית הצלקת תהיה שטחית וגם הסימן שתשאיר בעור יהיה שטחי ואולי אף יעלם עם הזמן.

ככל שהפגיעה ברקמות תהיה קשה ועמוקה יותר כך יקשה על העור לבצע את מלאכת השחזור. המטרה היא לשחזר את הרקמה שנפגעה. כשהפגיעה עמוקה – לרוב השחזור אינו מדויק ומבנה הצלקת שונה מהעור הסובב אותה.

הטיפול הקונבנציונלי בצלקות יהיה משחות המכילות סיליקון המשמש כדבק המדביק את העור, יריעות סיליקון להדבקה של שטחים רחבים יותר או ניתוחים פלסטיים אסתטיים.

המשחות הטבעיות תצענה שמנים צמחיים ושמנים אורגניים לפעילות אנטי דלקתית , אנטיספטית ומשפרת זרימת דם  זו הסיבה שיש חשיבות רבה לשימוש במשחות מיד אחרי איחוי ראשוני של הצלקת, ככל שנוקף הזמן כך קטן הסיכוי לחולל שינוי.

מה מכילה משחה טבעית לצלקות?

שמן תשרית מבוסס אורגנו, אזוב, מרווה רפואית, עשב לימון, לבנדר, מרווה מרושתת, קמומיל גרמני, עלי דפנה ופרחי קלנדולה אורגנית כשכל אלה מושרים בשמן זית בכבישה קרהחמאת שיאה אורגנית גולמית ושמנים צמחיים אורגנים: קומפרי, נר הלילה, רוז היפ, שמנים אתריים אורגנים: זרעי גזר, לבנדר ורה פראי, מור, מנדרינה, לימון ולבונה

  • שמן זית כתית מעולה– את שמן הזית אנו רוכשים מבית בד איכותי שאף זכה בפרסים באירופה על איכותו.  מיד בתום המסיק הראשון. אנו זוכים לקבל את השמן הראשון עז טעם וריח ושופע טריות. כתית מעולה בכבישה קרה, כזו ששומרת על תכונותיו הטובות. השמן נחשב בין כבד לחצי כבד, הוא נוזלי בטמפ' החדר אך מתקשה בקירור הודות לחומצה האולאית אותה הוא מכיל באחוז גבוה. השמן משמש כנוגד חמצון טבעי, אנטי פטרייתי, בעל יכולות ניקוי, מגן מפני השמש, מזין ובריא מאוד למאכל.
  • חמאת שיאה אורגנית גולמית – מופקת מאגוזי עץ ה-KARITE הגדל במערב ומרכז אפריקה והיא אחד השמנים הצמחיים האיכותיים ביותר שיש. היא מכילה חומצות שומן חיוניות פרוטיאינים, מינרלים וויטמינים מסוג A ו-E ונוגדי חימצון. חמאת השיאה מכילה חומרים אנטי פוטוסנסטיביים ברמה מתונה ולכן יכולה לשמש גם כמסנן הגנה קל. לשיאה איכויות רבות, היא מגנה על העור ומשקמת אותו, מגנה עליו מפני חמצון וקרינת השמש. מתאימה לטיפול בפצעים וכוויות, צלקות, מניעת סמני מתיחה, מעשירה קרמי לחות והזנה, מזינה עור מבוגר ומונעת קמטים, משקמת שפתיים יבשות וכמובן מצוינת לתינוקות.
  • שמן רוז היפ– אחד השמנים הטובים ביותר לעור וזאת לאור כמות החומצה הלינולאית שבו לצד חומצות שומן רב בלתי רוויות נוספות. הוא עשיר בויטמין A ו- F והוא אחד השמנים שנבדקו קלינית והוכחו כבעלי יכולת ריפוי צלקות, טיפול בקלואידים, חתכים, חידוש תאי עור, הזנה וטיפול בעור מגורה, סימני מתיחה, קמטים וכוויות. זהו שמן לילה נפלא לעור הפנים, סביב העיניים, הצוואר והחזה.
  • שמן נר הלילה– מקורו בצמח גבוה וקוצני הפורח בערב ומכאן שמו. בדומה לבורז' (זיפן) הוא עשיר בחומצת שומן גמא לינולנית ולמרות שהוא מכיל ריכוז נמוך יותר של גמא מאשר הבורז', לא נופל בערכו עקב הסינרגיה בה נמצאת החומצה עם חומצות שומן נוספות.
  • שמן אתרי אורגני לבנדר– שמן אתרי המתבקש בשימוש בילדים. הוא נחשב למלך השמנים האתריים בהיותו עדין מאוד מחד ויעיל ביותר מאידך. השמן הינו אנטי בקטריאלי, אנטי ויראלי ואנטיספטי. לשמן השפעה מבורכת על מערכת העצבים ומערכות הנשימה והחיסון. הבונוס הוא אותו ריח פרחי לבנדר נפלא – הבושם של הטבע.
  • שמן אתרי מנדרינה – ריח נפלא של פרדס אחרי הגשם. מעולה לשימוש בעור מבוגר או בעור מתבגר או נפול. מטפל גם כשיש נטייה לעור שומני מאחר והמנדרינה מכווצת את נקבוביות העור. המנדרינה מעולה גם כתוספת למשחה טבעית למניעת סימני מתיחה.
  • שמן אתרי מור – לבעיות עוריות שלא נפתרות כגון: פצעי לחץ, כיבים, פרונקלים, ואקנה. השרף מחלים ומרפא ולכן יתאים גם לעור מבוגר וגם לעור שמן מאחר ומנקז החוצה הפרשת חלב עודפת.
  • שמן אתרי לבונה – מסייע לאנטי אייג'ינג של העור (כמו כל השרפים). מונע קמטים, משמר מראה עור צעיר לאורך זמן ומעולה גם לשימוש בתינוקות במקרים של פריחות וגירויים ביחד עם שמן אתרי של לבנדר ושמן אתרי של קמומיל רומן.

 

דילוג לתוכן