טיפות אוזניים – הכי בסיסי

דלקות אוזניים חוזרות ונשנות בכל מצב של הצטננות, צמיחת שיניים ונזלת קלה. מי מאיתנו שחווה טיסה עם ילדים הבחין בחוסר הנוחות שלהם בהמראות או בנחיתות ואם נהיה כנים עם עצמנו – גם לנו לא נעים העסק הזה של האוזניים.

בקבוק קטן עם התערובת בתיק העזרה הראשונה יעשה את ההבדל גם לילדים וגם לנו. למצב הזה, כמו למצבים רבים אחרים, יש פתרון טבעי ונחוצים בסך הכל שני מרכיבים. שמן זית באיכות טובה וצמח הפיגם שעליו הקטנים מכוסים בבלוטות המכילות שמן אתרי. שמן חלוט של פיגם ידוע כאנטי דלקתי, אנטי בקטריאלי, אנטי ויראלי, אנטי פטרייתי ומשכך כאבים. שתיל של הפיגם נמכר כמעט בכל עונות השנה בכל משתלה, ואין לו כל בעיה לגדול בנחת בעציץ קטן במטבח במקום מואר. כל מה שדרוש לו זה שמש וקצת מים.

איך מכינים תערובת טבעית לטיפול בכאבי אוזניים ומניעת דלקות אוזניים ?

חומרים :

בקבוק זכוכית חום 100 מ”ל מעוקר (חמש דקות בתנור בחום של 200 מעלות) + טפי מתאים.

100 מ”ל שמן זית באיכות טובה.

25 גרם עלי פיגם טריים שנקטפו מהעציץ. אם יוצא קצת יותר זה בסדר. הם יגדלו עד לסבב הבא של התערובת.

חמש טיפות של שמן ארומאטי של לבנדר. 

אופן הכנה :

שופכים שמן זית לסיר קטן ונקי ומוספים את עלי הפיגם. מכסים את הסיר לשמירה על השמן ומניחים את הסיר הקטן בתוך סיר עם מים מבעבעים (בן מרי) על אש נמוכה למשך ארבע עד חמש שעות (למיצוי ושחרור החומרים הפעילים). לאחר כיבוי, נותנים לתערובת להתקרר מספר שעות. מסננים בזהירות באמצעות מסננת דקה ונקייה את התערובת שצבעה ירוק כהה לבקבוק הזכוכית, וסוגרים בטפי (טפטפת) ופקק.

רצוי להוסיף חמש טיפות של שמן אתרי של לבנדר אשר מכיל חומרים פעילים (אסטרים ולינלול), העובדים ישירות על מערכת העצבים והופכים את הילד והמבוגר לרגועים יותר. ככל שאנו רגועים יותר אנו נותנים מנוח למערכת העצבים ועוזרים בכך למערכת החיסונית לחזור לעצמה. כמו

לפיגם, גם ללבנדר תכונות אנטי בקטריאליות, אנטי דלקתיות, אנטי פטרייתיות ואנטי ויראליות, המסייעות במניעתה של דלקת האוזן.

אופן השימוש :

לטיפול בכאבים (ובתנאי שאין חור בעור התוף) – לטפטף טיפה אחת לאוזן פעמיים ביום במשך שלושה ימים.

למניעה – רצויה מריחה חיצונית יומית של טיפה אחת מהשמן על אפרכסת האוזן, לאחר הרחצה.

השמן מיועד לשימוש חיצוני בלבד וניתן להשתמש בו במשך שנה ממועד הכנתו.

 

דילוג לתוכן