מה זאת ארומתרפיה?

משמעות המילה ארומתרפיה היא ריפוי באמצעות הריח.

איך ריח יכול לרפא אתם שואלים?

הרחה של שמנים אתריים אינה דומה להרחה של דברים אחרים (שלהם יש השפעה פסיכולוגית לא מבוטלת). שמן אתרי אינו באמת שמן רגיל אלא שמן נידף. כלומר, מתפוגג באוויר ואותו מיבנה מולקולרי מיוחד שלו מאפשר כניסה שלו למערכת הדם בהרחה בלבד. כך מתבצע הריפוי, השמן בהרחה בלבד יכנס למערכת הדם ויעשה את אותן פעולות שאנו רוצים שיבצע. בנוסף, יש את האימפקט המנטלי – שמן אתרי ישפיע לא רק פיזית אלא גם מנטלית על המריח אותו.

שמן אתרי הוא רב מערכתי, כלומר ישפיע על מספר רב של מערכות. לדוגמא, אנו נשתמש בשמן אקליפטוס לתמיכה במערכת הנשימה אבל בד בבד יושפעו מערכות נוספות כמו: שרירים, חיסון, ועור.

ישנם שמנים יש להם השפעה על המערכת ההורמונלית (מאזני מערכת הורמונלית נשית) כגון: מרווה מרושתת, ברוש, גרניום ושומר אבל לכל אחד מהשמנים הללו השפעה רבה על מערכות נוספות. שמן אתרי של מרווה מרושתת ישפיע על מערכת העצבים וירגיע מאוד את המשתמש. שמן אתרי של גרניום ישפיע על מערכת השתן, שמן אתרי של ברוש על מערכת הנשימה ושל שומר על מערכת העיכול.

השימוש הנרחב בשמנים אתריים נעשה באמצעות מריחה בדילול השמן נשא, שמנים אתריים הינם חומר פעיל מאוד ואין למרוח אותם ישירות על העור.

בבואכם לרכוש שמנים אתריים רכשו מעט ואיכותי, שמן שיש לו תעודת לידה (אנליזה) שהתוקף שלו מצוין בירור ואוכלס בתנאים טובים (מקום קריר וחשוך) וכדאי להקפיד שהשמנים יהיו אורגניים מהסיבה שצוינה למעלה, שמנים אתריים נכנסים למערכת הדם ואין אנו רוצים שביחד איתם היכנסו חומרי ריסוס שהיו על הצמח שזוקק.

דילוג לתוכן