העבודה הכי מתגמלת בעולם…

אתן שואלות את עצמכן מהי העבודה הקשה ביותר המוטלת על אישה? לידה ולא בכדי באנגלית לידה נקראת labour.

כיצד נרתמת הארומתרפיה לעזרת האישה בלידה? כיצד יכולים השמנים האתריים להקל על האישה בזמן ביצוע העבודה הקשה מכל?

השלב הראשון הינו השלב בו מאפשרים לתערובת השמנים להרגיע, להרפות, לשחרר את הגוף מהחרדה הקשה וזה יוביל למצב בו הלידה תתקדם בקצב טבעי ונכון.

שמנים מרגיעים: שמן אתרי של רוז אבסלוט – בעל השפעה עצומה על רגשות, מרומם מצב רוח, מרגיע ומקל על לחצים ומשרה אוירה נקייה ומלאת אהבה.

שמן אתרי של נרולי- פריחת החושחש, אחד מהשמנים האתריים היקרים ביותר, מרגיע את מערכת העצבים המרכזית ובעקבות זאת מרפה נשימה וגורם לעליית החמצן בדם.

שמן אתרי של יסמין- מרגיע כאבים וחרדות בלידה, יגביר הפרשת אוקסיטוצין. את התערובת שמנים האתריים של יסמין ורוז אבסלוט ניתן לדלל במים מזוקקים או מים הידרוסולים ולהתיז מסביב למיטת היולדת ועל הכרית.

במקביל – שתי טיפות שמן תפוז מתוק מהול בכפית שמן קוקוס הרחה ומריחה על השפתיים עוזרים להירגע, לנשום טוב יותר ולהדרים יש את היכולת לגרום למצב רוח מרומם ולתחושת אופוריה.

במקרה של קרעי לידה רצוי לשטוף את המקום לעיתים תכופות במים קרים עם סבון נוזלי טבעי, במידה וקיימת אפשרות רצוי לטפטף שתי שלוש טיפות שמן אתרי של לבנדר על פד קפוא. הלבנדר הינו אנטי דלקתי ומאחה פצעים מעולה.

אחרי הלידה המערכת ההורמונאלית שהייתה בחוסר איזון תשעה חודשים שואפת לחזור לאיזונה וכאן יש שמנים אתריים רבי עוצמה שיכולים לעזור: שמן אתרי של גרניום- הגרניום הינו שמן התומך בהסדרת תהליכים הקשורים לשינויים הורמונאליים החל בתסמונת קדם וסתית וגיל המעבר וכלה בהתאוששות הגוף לאחר לידה בהיבט ההורמונאלי. לגרניום ריח המזכיר במידה מסויימת ריח ורדים, ריח נשי מאוד.

שמן אתרי של מרווה מרושתת- מאזנת הורמונאלית, מרגיעה, נוגדת דיכאון, מעודדת אופטמיות ומאפשרת לקבל את השינוי לו חיכית תשעה חודשים.

שמן אתרי של לבנדר- המרגיע הכללי, כמו שירפא את קרעי הלידה הוא יודע לרפא את כאבי הלב המתלווים להסתגלות לחיים במשפחה החדשה. הוא מאפשר הכלה אמיתית של המצב החדש, מאט את קצב פעימות הלב ומאפשר רוגע.

שמן אתרי של רוז אבסלוט – עוזר לאישה לחזור ולאהוב גם את עצמה, להחזיר לעצמה את הנשיות ממקום שימלא אותה באהבה עצמית המאפשרת לה לתת אהבה לקרובים אליה והכי חשוב לדעת לקבל אהבה בחזרה.

סינרגיות של השמנים האתריים האלה המדוללות בשמן נשא יכולות לשמש כשמן גוף, שמן אמבט או תערובת הרחה. לשמנים האתריים יכולת להיכנס למערכת הדם ולעשות עבודה נפלאה. כמובן שחייבים לוודא שהשמנים יהיו באיכות הטובה ביותר ואורגניים כדי להימנע ממצב שבו חומרי הריסוס יגיעו לתינוקך בהנקה וגם לך… מגיע את הטוב ביותר שהטבע יודע להציע