העבודה הכי מתגמלת בעולם…

אתן שואלות את עצמכן מהי העבודה הקשה ביותר המוטלת על אישה? לידה ולא בכדי באנגלית לידה נקראת labour.

כיצד נרתמת הארומתרפיה לעזרת האישה בלידה? כיצד יכולים השמנים הארומטיים להקל על האישה בזמן ביצוע העבודה הקשה מכל?

השלב הראשון הינו השלב בו מאפשרים לתערובת השמנים להרגיע, להרפות, לשחרר את הגוף מהחרדה הקשה וזה יוביל למצב בו הלידה תתקדם בקצב טבעי ונכון.

שמנים מרגיעים:
רוז אבסלוט – בעל השפעה עצומה על רגשות, מרומם מצב רוח, מרגיע ומקל על לחצים ומשרה אוירה נקייה ומלאת אהבה.

נרולי- פריחת החושחש, אחד מהשמנים הארומטים היקרים ביותר, מרגיע את מערכת העצבים המרכזית ובעקבות זאת מרפה נשימה וגורם לעליית החמצן בדם.

יסמין- מרגיע כאבים וחרדות בלידה, יגביר הפרשת אוקסיטוצין.
את התערובת שמנים ארומטים של יסמין ורוז אבסלוט ניתן לדלל במים מזוקקים או מים ארומתיים ולהתיז מסביב למיטת היולדת ועל הכרית.

במקביל – שתי טיפות שמן ארומטי של תפוז מתוק מהול בכפית שמן קוקוס הרחה ומריחה על השפתיים עוזרים להירגע, לנשום טוב יותר ולהדרים יש את היכולת לגרום למצב רוח מרומם ולתחושת אופוריה.

במקרה של קרעי לידה רצוי לשטוף את המקום לעיתים תכופות במים קרים עם סבון נוזלי טבעי, במידה וקיימת אפשרות רצוי לטפטף שתי שלוש טיפות שמן ארומטי של לבנדר על פד קפוא. הלבנדר הינו אנטי דלקתי ומאחה פצעים מעולה.

אחרי הלידה המערכת ההורמונאלית שהייתה בחוסר איזון תשעה חודשים שואפת לחזור לאיזונה וכאן יש שמנים ארומטים רבי עוצמה שיכולים לעזור:
גרניום- הגרניום הינו שמן התומך בהסדרת תהליכים הקשורים לשינויים הורמונאליים החל בתסמונת קדם וסתית וגיל המעבר וכלה בהתאוששות הגוף לאחר לידה בהיבט ההורמונאלי. לגרניום ריח המזכיר במידה מסויימת ריח ורדים, ריח נשי מאוד.

מרווה מרושתת- מאזנת הורמונאלית, מרגיעה, נוגדת דיכאון, מעודדת אופטמיות ומאפשרת לקבל את השינוי לו חיכית תשעה חודשים.

לבנדר- המרגיע הכללי, כמו שירפא את קרעי הלידה הוא יודע לרפא את כאבי הלב המתלווים להסתגלות לחיים במשפחה החדשה. הוא מאפשר הכלה אמיתית של המצב החדש, מאט את קצב פעימות הלב ומאפשר רוגע.

רוז אבסלוט- עוזר לאישה לחזור ולאהוב גם את עצמה, להחזיר לעצמה את הנשיות ממקום שימלא אותה באהבה עצמית המאפשרת לה לתת אהבה לקרובים אליה והכי חשוב לדעת לקבל אהבה בחזרה.

סינרגיות של השמנים הארומטים האלה המדוללות בשמן נשא יכולות לשמש כשמן גוף, שמן אמבט או תערובת הרחה. לשמנים הארומטיים יכולת להיכנס למערכת הדם ולעשות עבודה נפלאה. כמובן שחייבים לוודא שהשמנים יהיו באיכות הטובה ביותר ואורגניים כדי להימנע ממצב שבו חומרי הריסוס יגיעו לתינוקך בהנקה וגם לך… מגיע את הטוב ביותר שהטבע יודע להציע

שינוי גודל גופנים
ניגודיות